Tani sklep medyczny

Nowoczesna artykuły medyczne

Odzież medyczna

Zaopatrując gabinety lekarskie, szpitale i przychodnie w różnego rodzaju sprzęt medyczny, narzędzia, sprzęt do masażu i urządzenia pomocne przy leczeniu chorych, nie można zapominać także o odpowiedniej odzieży medycznej.

Odpowiednie stroje medyczne niezbędne są zarówno na sali operacyjnej, jak w gabinecie dentystycznym, tak lekarzowi, jak i pielęgniarce czy asystentce. Stroje dla personelu medycznego powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Jednak nie oznacza to, że muszą szpecić czy zniekształcać figurę, szczególnie kobiet pracujących w tej branży. Wręcz przeciwnie, odzież medyczna, szczególnie ta dla pań, powinna być schludna, ale także ładnie się prezentować.

Schludny wygląd dotyczy wszystkich osób stykających się z pacjentami, począwszy od osób pracujących w recepcji, aż po lekarzy. Schludny, ale i zadbany wygląd jest oznaką profesjonalizmu, który wzbudza zaufanie u pacjentów. Odzież medyczna to już nie tylko fartuchy damskie i męskie, ale także bluzki, bluzy, z długim i krótkim rękawem, damskie tuniki, spodnie w różnej długości, spódnice, a także gotowe komplety ubrań dla lekarzy czy pielęgniarek. Także same fartuchy medyczne, szczególnie te dla pielęgniarek i lekarek, bardziej przypominają swoim fasonem sukienki zapinane na guziki lub suwaki, niż fartuchy.

Fartuchy, w zależności od upodobań, mogą mieć różne długości. Bardzo popularne są także krótkie fartuchy. Zmiany dotyczą nie tylko fasonu, ale także koloru odzieży medycznej. Obok tradycyjnej pastelowej zieleni, bieli i błękitu, mamy także do wyboru odzież w kolorze różowym, ciemno granatowym, aż po wzorzyste materiały w kwiaty. Odzież medyczna, w zależności od wymagań, może być jednorazowa lub wielokrotnego użytku. Jednak powinna być wykonana z materiału lekkiego, przewiewnego i łatwego w czyszczeniu.