Tani sklep medyczny

Nowoczesna artykuły medyczne

Ciśnieniomierze i glukometry

Jednym z podstawowych i najpowszechniej stosowanych sprzętów medycznych, dostępnych niemal w każdej aptece, obok różnego rodzaju akcesoriów dla matek karmiących, są ciśnieniomierze i glukometry.

Są one podstawowym wyposażeniem niemal każdego gabinetu świadczącego usługi z zakresu ochrony zdrowia. Podobnie jak sprzęt do rehabilitacji, czy też urządzenia do masażu, wykorzystywane są zarówno przez specjalistów, jak i w domowych warunkach.

Ciśnieniomierz, czyli urządzenie do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi, jest sprzętem, który może uratować komuś życie. Wyróżnić możemy kilka rodzajów ciśnieniomierzy: rtęciowe, sprężynowe, elektryczne, nadgarstkowe i naramienne.

Pierwsze dwa rodzaje ciśnieniomierzy stosowane są zwykle w gabinetach lekarskich, ponieważ ich zastosowanie wymaga użycia słuchawek lekarskich. Dokładniejsze pomiary ciśnienia uzyskuje się przy użyciu ciśnieniomierza rtęciowego.

Pozostałe dwa rodzaje ciśnieniomierzy używane są powszechnie w warunkach domowych, gdyż są bardzo proste w obsłudze. Najmniej dokładnych pomiarów dokonują ciśnieniomierze elektryczne nadgarstkowe. Zarówno ciśnieniomierze elektryczne nadgarstkowe, jak i naramienne posiadają dodatkowe funkcje, takie jak pomiar pulsu czy czujnik sygnalizujący nieprawidłową postawę przy badaniu.

Drugim sprzętem medycznym bardzo często stosowanym w warunkach domowych są glukometry. Jest to nieodzowny element wyposażenia osób cierpiących na cukrzycę, dlatego też większość modeli jest mała i przenośna. Sprzęt ten służy do pomiaru poziomu glukozy we krwi.

Sprzęty te powinny być przede wszystkim funkcjonalne, czyli charakteryzować się łatwością obsługi i pobierania krwi, jakością i powtarzalnością wyników, trwałością. Wybierać można spośród kilkunastu glukometrów różnego rodzaju. Różnią się one między sobą możliwościami analitycznymi, wielkością i oczywiście ceną. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak urządzenia głośnomówiące do odczytu dla osób niewidomych.